Novinky, Aktuálně

16.3.2019

Letos proběhne Keltský telegraf www.keltskytelegraf.cz  23.3.2019 a my se s Vámi již po čtvrté sejdeme na Řípu. Jako vždy se těšíme na Pražské vyhlídce, buřty, pečivo a něco k pití pro vás i pro děti máme, nemusíte se bát. Vaši účast by bylo vhodné třeba potvrdit na email, můžeme se i dohodnout že dorazíte dříve a pomůžete s přípravou. My budeme na místě cca od 17. hodiny, čas “odpalu” by měl být 20:10 a zdržíme se asi do 22. hodiny. Pokud máte nějaký hudební nástroj, vezměte 🙂

Lupin

9.3.2018

Připomínám, že 24.3.2018 opět proběhne Keltský telegraf www.keltskytelegraf.cz 

Již třetí rok po sobě se budeme starat o horu Říp a samozřejmě rádi uvidíme každého, kdo přijde. Klidně tedy napište a domluvíme se, nebo prostě jen doražte.

Lupin

28.10.2017

Proběhl tradiční slet našeho Covenu. Na základě usnesení tohoto Sletu byl upraven minimální věk pro podání přihlášky na 16 let. Na pravidlu, že pro vstup do Covenu musí dát souhlas alespoň jeden z rodičů pro uchazeče mladší 18 let se i nadále nic nemění. Zájemcům, kterým je tedy alespoň 16 můžeme nabídnout základní výuku o tomto náboženství (toto právo zaručuje Ústava ČR), bez svolení rodiče však může být takovýto uchazeč přijat až po dobršení věku 18 let.

Lupin

4.9.2017

Všechny zdravím, konec prázdnin a velkých dovolených je pro většinu z nás tu. A my za sebou máme i náš puťák 2017. dovolte mi všem, kteří se účastnili, poděkovat. Letos byla trasa z Bystřice nad Pernštejnem až do Pusté Rybné. Spaní na zřícenině hradu Zubštejn bylo skvělé, včetně občerstvení, které nám nabídl místí “hradní Pán”. Děkujeme Frede. 

Pevně věřím, že nás všechny čeká klidný podzim a určitě se s některými brzy zase uvidíme. Jinak, určitě se nebojte, plánování puŤáku 2018 už běží a určitě se někam na začátku srpna zase podíváme jak se členy, tak třeba i s novými studenty, kteří si během té doby podají přihlášku.

Lupin

18.03.2017

Dnes nás opustil velmi významný člověk, kterého si já osobně velmi vážím. Zemřel Miloslav Kardinál Vlk. Zapalme za jeho duši svíčku a tiše se pomodleme za tohoto hodného, obětavého člověka. Měl jsem ho tu čest osobně poznat a nemohu jinak, než mu vzdát hold.

Lupin

5.3.2017

Srdečně vás všechny zveme 25.3.2017 na osmý ročník keltského telegrafu. Naše stanoviště se opět nachází na hoře Říp – konkrétně Pražská vyhlídka. Určitě přijďte.

Lupin

1.5.2016

Krásný Beltane Vám všem přeji. Já jsem ho oslavil v kruhu svých přátel na jednom krásném místě pod horou Říp, kde se nachází skvělá studánka, prostorné ohniště a spoustu spoustu přírodní energie. Rituálek proběhl bez komplikací, jen škoda, že nás nebylo víc. Přeji Vám všem mnoho štěstí do světlé poloviny roku. Včera jsem symbolicky předal korunu Bohyni a věřím, že nás povede moudře.

Lupin

19.2.2016

Dovoluji si Vás letos opět pozvat na Keltský telegraf. Naše stanoviště bude na hoře Říp a keltský telegraf se letos koná v sobotu 19.3.2016. Pro bližší informace mne kontaktujte na mailu. V příapdě, že by jst se chtěli účastnit telegrafu na stanovišti blízkému jinému našemu členovi, obraťte se na jeho email. Jinak se na všechny těším.

Lupin

2.2.2016

Zdravím všechny příznivce a zájemce o Wiccu v novém roce. 

Na úvod bych Vás všechny rád pozval na oslavu keltského telegrafu, do kterého se zapojujeme také. Koná se letos 19.3. a tradičně bude na Řípu. Oheň budeme chytat ze Slánské hory a posílat na Hazmburk. Bližští informace na mém mailiku, filip.t.zajac@wiccaomega.eu.

Dále ke studium a přihláškám. V roce 2015 byl nejčastější důvod zamítnutí přihlášky již v prvním kole ten, že nebyla dostatečně vyplněná. Proto Vás touto cestou upozorňuji, že je nutné vyplňovat opravdu všechna pole. 

Také opět upozorňuji, že minimální věk pro podání přihlášky je 14 let. Rádi vám o wicce něco povíme a budeme se dělit o naše poznatky a slavit třeba i s Vámi, ale nižší věk je opravdu již nepřekročitelná překážka. Ke vstupu přímo do našeho uskupení stejně musíte být plnoletí (nebo mít souhlas rodičů), ale i když vítám Váš zájem, tak 12. nebo 13 let je opravdu ještě málo. Proto vy, co je vám méně než 14, užívejte si dětství.

Pro letošní rok počítáme předběžně s přijetím maximálně 4 nových studentů. Na víc momentálně nejsou kapacity z důvodu vytíženosti učitelů. Po vyčerpání těchto možností budou opět vznikat pořadníky.  Přihlášky proto posílejte co nejdříve, nic neodkládejte. Nadále platí, že je vše zdarma.

Lupin

1.2.2014

Dnes proběhlo v Brně dvoudenní setkání celého Cowenu, kde jsme probírali naše další směřování a volili si nové vedení. Dále jsme se domluvili na sestavení Přípravného výboru, který požádá Ministerstvo vnitra ČR o zaregistrování nového občanského sdružení.

Zároveň jsme si jako cíl na následující rok stanovili sehnání nejméně 300 podpisů, abychom mohli Wiccu nechat založit jakožto oficiální církev i v ČR a přiřadili bychom se tak k mnoha vyspělým západním zemím.

V této věci se obracím na vás všechny, starší 18 let, kteří by jste byli ochotni nás v této věci podpořit právě svým podpisem, nebo podpisem vašich známých či kamarádů, aby jste nás neváhali kontaktovat. Obratem vám bude zaslán arch, na který můžete umístit svůj podpis.

Lupin

30.12.2013

Do nového roku vám přináším přehled konání Pradakšiny v roce 2014. Všechny samozřejmě na posvátné hoře Říp, po předchozí domluvě, přivítáme. Pradakšina 2014

Středa 15.1.

Pátek 14.2.

Sobota 15.3.

Pondělí 14.4.

Úterý 13.5.

Čtvrtek 12.6.

Pátek 11.7.

Sobota 9.8.

Pondělí 8.9.

Úterý 7.10.

Čtvrtek 6.11.

Pátek 5.12.

Lupin 

25.12.2013 

Jménem celého Covenu přeji všem krásné prožití svátků. Slunce dosáhlo dne 21. prosince 2013 svého nejižšího bodu, kde se pozdrželo celé tři dny, aby dnes, 25. prosince, vystoupalo o stupínek výše na naší olboze a začalo nám tak prodlužovat dny. Vláda našeho Boha dosahuje vrcholu. Prožívejme tyto svátky klidu v kruhu rodinném, nebo s přáteli.

Do roku 2014 přeji všem mnoho osobních i pracovních úspěchů a se všemi se budu těšit na setkání na našich pravidelných akcích během roku.

Lupin  

22.5.2012

Spuštěn nový odkaz menu Působiště samostatného Wiccana Brno. Stránka se nachází v sekci Coveny.

Hadriel

13.5.2012

Spuštěna vnitřní knihovna a fotogalerie. Dokumenty z knihovny se zasílají na uvedený mail po vyžádání.

Hadriel

1.3.2012

Zdravím vás, kamarádi.

Máme tu březen a to by měl být pro všechno a pro všechny měsíč očisty. Musíme po dlouhé zimě vyčistit všechno, co očistu potřebuje a není toho málo. Pusťme se do velkého jarního úklidu, nemilosrdně zlikvidujme všechen nepořádek a vyhažme staré harampádí. Pusťme do svých domů a bytu čerstvý vzduch a nechme proudit energie. jistě nám to dá dost práce, protože neradi něco vyhazujeme, ale tato nezbytná situace přichází na jaře každý rok a neí třeba jí déle odkládat!

Věnujme se i sobě, svému tělu, shodnoťme svou váhu – vyhovuje nám? Ne? A co s tím uděláme? Cítíme se dobře, nebo máme dojem, že naše tělo potřebuje vyčistit? Každému doporučji nějaký detoxikační program pro tělo, abychom se vyčistili fyzicky a zároveň i duševní očistu, která nebývá zrovna jednoduchá, ale rozhodně velmi účinná.

21. března nás čeká jarní rovnodennost – přijde jaro a Wiccani oslaví svůj malý sabat. Přeji všem příjemné a veselé oslavy

Lupin